Recept za bonžitu možete naći ovde…


Sastojci:

  • 1 šolja sunckoreta
  • 2 šolje mlevenih lan.semenki
  • 1/2 šolje susam
  • 1/2 šolje mlevenog suncokreta
  • 1/2 šolje grožđica
  • 1/2 šolje mlevenog lešnika (po želji)
  • vode po potrebi

Priprema:

Sve sastojke ručno pomešati. Umesiti smesu nalik na testo. Dodavati vode ili ml.lan.semenki po potrebi. Obložiti kalup folijom. Istanjiti smesu rukama i staviti u zamrzivač. Ostaviti 1h. Izvaditi i izrezati oblike koje želite. Ako imate dehidrator , poredati ih i sušiti 2-4 sata, po vašoj želji. (meni su bili ok skroz posle 2 sata te sam ih tad izvadila.) Ako nemate dehidrator ostaviti ih u zamrzivaču još 2h. Na kraju ako želite možete ih premazati čokoladom…

Čokoladna glazura:

 

  • 1/2 šolje kokosovog ulja(otopljenog)
  • 2 kašike rogača, 2 sirovog kakaa
  • 2 kašike meda

Pomešati i premazati bonžitu


Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail