" title="" rel="bookmark">

Picture

Kao što već znate, preselili smo se na naše Prostranstvo ljubavi. 

Plan je živeti u prirodi, van sistema, samoodrživo. Uzgajati svoju hranu, jesti samoniklo bilje, koristiti prirodne resurse na najbolji mogući način jednostavno živeti u skladu sa prirodom po Božijim načelima… 

Zadnjih mesec dana tako i živimo, i mogu vam reći da nisam NIKADA bila srećnija. 

Kao dete najviše sam volela filmove i serije u kojima se radnja odvijala na nekim rančevima, farmama i slično, i uvek bih sebe zamišljala tako u budućnosti. KAda sam kretala na fakultet u Ameriku silno sam želela da dobijem stipendiju u Montani kako bih završila na nekoj farmi, ranču konja… 

Život je imao drugačiji plan, odveo me je od Kalifornije, New Yorka, preko Bahama, Kariba, Švedske do jednog čarobnog mesta nadomak Dervente. Gde sam jedno sa prirodom i SOBOM… 

Na našem Prostranstvu ljubavi su sada potrebni volonteri. Kako sam ja završila sa putovanjem i istraživanjem sveta sada na neko vreme(potrebno mi je trenutno da pustim korenje i da osposobim ovaj RAJ na ZEMLJI) želim da dovedem SVET kod sebe… Volonteri sa cele planete se javljaju i žele da dođu i pomognu, a ja želim da pozovem i vas koji me pratite i koji znate kako je izgledao ovaj moj put dovde da dođete i budete deo toga.


Vodič s pitanjima za volontere: 

Ovo su neka od pitanja koje bi voleli da ih razmotrite prie prihvatanja volonterskog statusa. Nadamo se da će vam pomoći da napravite produktivni izbor za vas, kao i za nas. Molimo vas da uzmete dovoljno vremena kako bi ih razjasnili i razumeli, te ispravno na njih odgovorili.

1. Da li je poštovanje prirode jedna od skoro najvažnijih vrednosti za vas?

2. Da li volite biti okruženi decom i životinjama?

3. Da li ste spremni da zaprljate ruke i da provedete par dana bez toplog tuša (što će ovisiti od sunčanih dana)?

4. Da li ste u stanju da budete samostalni i samousmereni tokom svog boravka i inicirate projekte kroz stalno vodstvo?

5. Možete li provesti svoje vreme ovde bez ovisnosti o drogama, alkoholu, životinjskoj ishrani?

6. Da li ste spremni na kampiranje tokom svog boravka ovde?

7. Da li ste spremni ustati rano (u 8 sati) i započeti dnevne aktivnosti i poštovati vreme kad trebamo biti tihi?

8. Da li vam je jednako udobno biti sam kao i s mnogo ljudi?

9. Da li ste štedljivi s resursom vode kad je ograničena njena potrošnja?


Picture

Neke od aktivnosti koje su u planu i koje možete da naučite na Prostranstvu ljubavi su izgradnja kućica za goste/volontere, izgradnja kuće od blata, pravljenje pletene ograde, pravljenje trapa, uzgoj permakulturnog vrta iliti šume hrane, briga o životinjama (imamo 2 koze, 12 koki, 2 guske, 4 mačke i 1 psa, za sada)…

Uz sve to možete da naučite o tome kako da pišete i vodite svoj blog/portal, o prirodnom roditeljstvu, o sirovoj hrani, jednostavno možete da vidite kako izgleda naš život izbliza… 

Ako vam se sve ovo sviđa i želite da budete deo kreiranja ovoga pišite i prijavite se.

Prijava volontera

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail