" title="" rel="bookmark">

Picture

Novi recept za torticu koja se brzinski pravi, a ukus je fenomenalan… Tortica koju možete da napravite i da ponesete kao ručak na posao, na fakultet, na izlet itd. A možete je napraviti i kao svečanu tortu za neki vama bitan događaj.

Ova torta je zamena za bilo koju nezdravu čokoladnu tortu koju ste voleli/volite.Jednom kada je probate nikada više nećete poželeti da pojedete toru punu konzervansa i aditiva…

Da raščlanimo… U jednoj “običnoj” čokoladnoj torti se nalaze sledeći otrovi:


 • brašno
 • šećer
 • jaja
 • kakao ili čokolada
 • margarin/maslac
 • prašak za pecivo

Sve gore od goreg… Kad samo pomislim da sam pravila i jela i uživala u takvim tortama bude mi zlo… A povrh svega toga što je ta čokoladna torta otrovna, ona se i pravi satima… A čak ni tada nije gotova nego uglavnom morate i sutra nešto oko nje raditi… Pogotovo ako ste bili ludak kao ja pa radili torte sa fondanom, i pravili razne oblike sve kako bi oduševili vaše ukućane i dobili pohvale a ustvari im servirali otrov… Tako mi bude krivo kada se setim kako sam sa zadovoljstvom ljudima servirala svoje torte i uživala dok ih gledam kako ih jedu i još traže još… Ovim putem se svima koji su jelimoje torte javno izvinjavam što sam ih u neznanju služila sa otrovima… Pozivam vas sada na popravni, da dođete i probate torte koje odišu zdravljem… 

Ideju za ovu torticu sam dobila, tako što je moj mužić veliki ljubitelj tih čokoladnih torti, najdraža torta mu je bila markiza… U nju ide “samo” 7 jaja, 1kg šećera, mleko, margarin, bljak samo nabrajanje mi se gadi… No u ovu čokoladnu tortu ide svega par sastojaka i to onih za koje ne znate koji je zdraviji od kojeg… 
To su:

 •  orasi(bilo koja vrsta)
 •  1-2 avokada
 • kakao ili rogač
 • nekoliko hurmi/urmi/datula
 • malo meda(ili zaslađivača po izboru)
 • 1-2 banane
 • 100-200gr indijskih oraha
 • malo vode
 • 1 tegla, ili kalup za tortu

Potopljene orahe stavite u multipraktik zajedno sa hurmama, da napravite koru za tortu.


Utisnite dobijenu smesu u kalup za tortu ili na dno tegle. Zatim oljuštite avokado i stavite ga u multipraktik zajedno sa kakaom/rogačom i dodajte zaslađivača po želji.


Banane iseckajte na kolutove i stavite preko kore. Na to izlijte dobijenu čokoladnu kremu od avokada. Stavite u frižider ili zamrzivač da se stegne. (ako vam se ne čeka ovaj korak slobodno preskočite) Za to vreme napravite šlag od indijskih oraha tako što ćete indijske orahe umutiti u blenderu sa malo vode. Miksati sve dok ne dobijete gustu smesu.


Stavite šlag preko čokoladne kreme i to je to….  Uživajte u neverovatnoj sirovoj čokoladnoj torti gotovoj za nepunih 15 minuta…. Možete je servirati kao torticu ili u teglicu ili u manje posudice… Kako god ukus je božanstven… 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail