" title="" rel="bookmark">

Recept za tortu naći ćete ovde… 
Sastojci:
Kora:

 • 2 šolje hurmi
 • 2 šolje oraha (potopljenih noć pre)
 • 1/2 šolje kakao praha
 • 1/4 šolje rogača
 • 1/2 k.k. him. soli
 • 2 s.k. kokosovog ulja
 • 1/2 – 1 šolja kokosa

Fil:

 • 400gr zamrznutih banana
 • 1/3 šolje kikiriki putera ( pravi se tako što u blenderu na najjače izblendate kikiriki i dodate malo sunc. ili kikiriki ulja)
 • 1/4 šolje vode
 • prstohvat him. soli

Ledeni šlag:

 • 1 šolja indijskih oraha (prethodno potopljenih)
 • 1 šolja kokosovog mleka (toliko piše u originalnom receptu i toliko sam ja stavila, ali mislim da je to previše, stavite slobodno 1/2 šolje i biće vam šlag čvršći)
 • 1/4 šolje meda
 • 1/4 štapića od vanile
 • prstohvat him. soli
 • 1/2 šolje kokosovog ulja
 • 1/4 šolje soka od borovnice (koristila sam sok od zamrznutih borovnica, opisaću proces dole)
 • 1/2 k.k. sode bikarbone
Priprema:

Ledeni šlag:
U blenderu izblendajte kokosovo mleko, med, vanilu, so i indijske orahe. Blendajte dok ne dobijete kremastu masu. Bolje stavite manje kokosovog mleka za početak, da ne napravite grešku kao ja. Lako je dodati. Dok blender radi, ulijte kokosovo ulje, i još malo blendajte. Stavite dobijeni šlag u zatvorenu posudu u frižider dok napravite boju za šlag. Boju ćete dobiti tako što ćete uzeti jednu čašu borovnica i blendati ih dok ne dobijete pire od borovnica. Stavite u gazu dobijeni pire i iscedite sok u čašu iz njega. Treba vam samo 1/4 šolje soka. U njega ćete dodati sodu bikarbonu i mešati. Mešajte sve dok ne prestanu da se pojavljuju balončići. Dodajte dobijenu boju u šlag, i dobro je umešajte. Nakon toga ostavite šlag u kesi za šlag u frižideru dok ne napravite tortu. *

*Meni je šlag ispao relativno tečan, jer sam stavila 1 celu šolju kokosovog mleka kao što piše u receptu, međutim ja nisam stavljaja lecitin, što je verujem razlog tečnom šlagu. Zato vama savetujem da stavite samo 1/2 šolje mleka za početak kako bi dobili čvršći šlag.

Kora:
Izblendajte orahe u blenderu ili multipraktiku, dodajte kakao, rogač, so. Blendajte dok se ne sjedini. Ubacite hurme i kokosovo ulje i miksajte još dok ne dobijete smesu koju ćete moći oblikovati.
Idite na link na kraju ovog recepta da vidite kako se oblikuje torta. **

**Ni ovde nisam dobila ovako čvrstu smesu kao što je njena na slikama, te sam morala da dodam kokosovo brašno kako smesa ne bi bila lepljiva i tečna.

Fil:

Stavite zamrznute banane, vodu i so u blender i blendajte na maksimalnoj brzini dok banane ne omekšaju, dodajte kikiriki-puter i blendajte dok ne dobijete sladoled.

*** Ja bih sledeći put definitivno dodala kokosovo ulje u ovu smesu, ili bih zamenila kikiriki s bademima, jer je ova smesa meni pukla i probila tortu. Nakon zamrzavanja ostavila sam je u frižideru, da bih ujutru otkrila da je probila zidove kuće… To smo popravili, a tortu zamrzli. Tako da, ako se odlučite na ovakav fil OBAVEZNO tortu čuvati u zamrzivaču do služenja. 

Sastavljanje i oblikovanje torte:

Koristite neku okruglu manju posudu za oblikovanje torte, obložite je providnom folijom, i po ivicama utisnite koru, izlijte fil i stavite u zamrzivač. Kada se fil zamrznuo stavite dno torte, a od ostatka kore napravite ulaz u kuću i jelkice.
Vratite u zamrzivač. kada je sve dobro zamrznuto izvadite i stavite preko šlag. Pospite kokosovim brašnom koje ima ulogu snega.
Više detalja o ovom receptu i načinu pripreme imate na linku:

http://nouveauraw.com/raw-recipies/desserts/igloo-cake/


Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail