" title="" rel="bookmark">

Recept za tortu možete naći ovde…
Sastojci:
Kora:

  • 2 šolje hurmi (prethodno potopljenih bar 2 sata)
  • 2 šolje oraha 

Fil:

  • 2 šolje indijskih oraha (prethodno potopljenih bar 2 sata, najbolje preko noći)
  • 1 šolja hurmi
  • 1-2 kašike zaslađivača po izboru
  • sok od pola limuna
  • 2 kašike narendane kore organskog limuna
  • 1/2 šolje kokosovog maslaca

Preliv:

Priprema:

Izblendajte hurme i orahe, i stavite na dno kalupa(mi smo koristili onaj od 18cm). U blender stavite indijske orahe, hurme, zaslađivač i sok od limuna te blendajte dok ne dobijete jednoliku smesu. Dodajte koricu limuna i kokosov maslac i blendajte još malo. Dobijenu smesu izlijte na pripremljenu koru i stavite u zamrzivač na par sati. Pripremite čokoladu neposredno pre vađenja torte iz zamrzivača i izlijte je preko fila. Ona će se odmah stisnuti, te tortu možete odmah jesti, ili ostaviti u frižideru do rezanja…


Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail