" title="" rel="bookmark">


Pravljenje sirovih torti i kolača, nije molekularna biologija ili kvantna fizika, nije nešto što samo određeni mogu, to je nešto najlakše moguće, nešto što svi mogu. ČAK I MALA DECA(jer ne koristi se šporet i drugi opasni aparati).

Što se tice smišljanja recepata, takođe SVAKO je sposoban da osmisli svoj unikatan recept, koji će se možda razlikovati od tuđeg u jednom sastojku ali i to je totalno normalno, jer u sirovoj hrani nema puno filozofije… Sve su varijacije

Za svaku koru se uvek koriste orašasti plodovi, sa kokosom koji se uglavnom dodaje da bi se povećala zapremina kore, da se jeftinije prođe, sa nekim zaslađivačem a to su uglavnom hurme mada nekada i med ili neki drugi zaslađivač. Jedna kutija hurmi uglavnom sadrži oko 20tak hurmi i onda da se ne bi pisalo pola kutije hurmi stavi se 10tak hurmi, ili kako ja uglavnom stavim 7-10 hurmi.

Kada su 801010 torte onda se pravi torta od recimo nekog suvog voća ili dehidriranih kora od voća.

Punjenje: To je sada na vama, kod mene i kod većine ljudi na sirovoj hrani JER MI TO ZASTUPAMO, punjenje zavisi od sezonskih namirnica, znači ako je jesen očekujte recepte od svih blogera torte od bundeve, ako je leto očekujte od jagoda i recepte sa sladoledom… To je takođe nešto najnormalnije.
Znači za punjenje uvek birajte neko voće koje je aktuelno u tom periodu, opet se dodaje kokos da bi se dobila veća zapremina, zaslađivači, možete i neke orašaste plodove i u fil, uglavnom većina stavlja indijske orahe jer su kremasti, ja ih lično ne forsiram puno jer su pre svega preskupi, zatim nisu čak ni sirovi, i bolje je bez njih. Kao zamena za njih uvek možete da stavite suncokret, ili bademe takođe ćete dobiti kremastu smesu.

Preliv ili šlag je kod svih recepata isti jer čujte sirova čokolada je uvek ista… Neko je nekada došao do recepta da se pravi od kakao maslaca ili kokosovog maslaca, zaslađivača(med, javor.sirup, agave sirup i sl.), i kakaa ili rogača. Znači to je tako kod svih, sada neko doda neke orašaste ili voće ili bilo šta drugo ali baza je ista, i to je osnovni recept za sirovu čokoladu u celom svetu. Nisam ga ja izmislila niti neko koga ja poznajem, iako bih volela da upoznam tu osobu i lično joj zahvalim na predivnom otkriću. 
Šlag se može praviti od kokosa i od indijskih oraha i uglavnom to je to. 

Znači nema velike filozofije niti oscilacija u receptima, mašta dolazi do izražaja kada se kolač, torta oblikuje, dekoriše, daje naziv itd. 

Čak su i slana jela poput čipsova i krekera isti, sa samo nekim oscilacijama, jer zna se koje se namirnice koriste u sirovoj hrani i samo se to vrti u krug. Istražite malo po internetu ukucavajte na google nazive i videćete po svim našim i inostranim blogovima, sve se svodi na isto…

Nažalost postoje ljudi kao i u svim sferama života koji žele da zarade na ovome, i da vam ovo prosipaju kao da je neka velika filozofija, ali nije, kada jednom napravite svoju tortu nikada više nećete kupiti ili naručiti tuđu. Naravno, super da postoji što više ljudi koji prodaju i promovišu sirove torte i kolače, i treba da postoje u svakom lokalu, kafiću, restoranu, ali za pravljenje kod kuće svako je u stanju da je napravi i da smisli sam svoj recept kada zna osnovu.

Sve torte/kolači se prave za maksimalno 30 minuta. Pokušajte jedan dan… Upravo iz tog razloga svaki recept koji sam probala i napravila sam vam objavila, kada sam tek počinjala i ja sam kao i vi gledala recepte za jednog sajta sirove hrane, i mnogo su mi služili i značili, ali nakon tri napravljenje torte vi više nećete imati potrebe za tim, jer kažem vam sve torte i kolači se prave na isti način i to je to… 
Tada postajete sami svoj majstor i više vam ja i moji recepti nisam potrebna, jer ćete vi sami ubacivati šta želite šta ne… 

Picture

Ovako izgleda moja prva sirova torta
Picture

a ovako poslednja od pre neki dan…