" title="" rel="bookmark">

Recept za slatke sendviče možete naći ovde…
Sastojci:

  • pulpa od soka
  • maslac od suncokreta(1-2 šolje suncokreta)
  • 1/2 šolje mlevenog rogača(opciono)
  • 1/2 šolje rogača u prahu ( ili kakaa)
  • 1 šolja kokosa
  • 1/2 šolje grožđica
  • 1 šolja suvih šljiva
  • 10-15 hurmi (ili zaslađivač po izboru)
  • 1 šolja vode(po potrebi)
  • moja čokolada (opciono)
Priprema:

Napraviti maslac od suncokreta tako što ćete izblendati na najjače suncokret dok ne dobijete maslac. U to dodati pulpu od soka i vodu(po potrebi onoliko koliko vam treba da blender fino radi) Blendajte dok se maslac ne sjedini sa pulpom. 

Izvadite smesu iz blendera u posudu, i dodajte obe vrste rogača i kokos. Mešajte smesu. Isecakjte šljive na sitne komadiće i dodajte u smesu. Dodajte hurme izblendane sa malo vode(toliko da dobijete tečnu smesu), ili zaslađivač po izboru ako ne koristite hurme… A možete i jedno i drugo, zavisi koliko slatko želite da vam bude… Ukoliko vam je smesa previše gnjecava, dodajte još kokosa. 

​Pripremite neki veliki kockasti poslužavnik, i obložite ga papirom za pečenje. Na njega rastanjite smesu i pospite je grožđjicama. Ostavite u frižider na 1-2 sata.

Izvadite iz frižidera i uzmite jednu stranu, i presavijte smesu, tako da dobijete sendviče. Stavite u zamrzivač na još sat vremena, ili ostavite u frižideru preko noći. Izrežite sendviče ali nemojte ih vaditi još. Napravite čokoladu i prelijte sendviče… Sačekajte da se čokolada malo stegne, slikajte, pošaljite mi sliku i uživajte ….