" title="" rel="bookmark">

Recept za sladoled na kugle možete naći ovde… 


Sastojci:

  • 1/2 l kokosovog mleka
  • 3/4 šolje sirovog kakaa
  • 3 supene kašike meda (zaslađivača po izboru)
  • 1 supena kašika chia semenki

Priprema:

Staviti sve sastojke u blender i blendati dok se sve fino ne sjedini. Izliti u posudu i ostaviti par sati u frižideru(dovoljno je i 1h). Zatim promešati i staviti u zamrzivač. Vaditi na 1-2 sata iz zamrzivača i mešati. Ovaj postupak treba da uradite par puta kako bi što više vazduha došlo u kontakt sa sladoledom, to ga čini specijalnim. JA sam 3 puta ovo ponovila, i ispalo mi je u redu. Sledeći put ću više puta da vidim kakvo će biti. 
Nek prenoći u zamrzivaču i sutradan izvadite, ostavite 20tak minuta na sobnoj temperaturi da se malo otkravi i vaditi kugle… 
Obavezno mi javite utiske, ali znam da ćete biti oduševljeni…