" title="" rel="bookmark">

Recept za pizzu možete naći ovde…


Sastojci:

Sirovo testo:

 • Pola kg organskog karfiola(cvetova) zamrznutih 
 • 1 šolja ml.lan semena 
 • 1 šolja kokosovog brašna 
 • 1 k.k chie 
 • 2 k.k him.soli 
 • 1 s.k origana 
 • 2 k.k mlevenog susama 
 • 2 cehne belog luka ( ili 2 s.k. belog luka u prahu)

Priprema:

Karfiol sa belim lukom staviti u blender i blendati dok ne dobijete jednoličnu smesu. Zatim procediti kroz gazu, i staviti u posudu proceđenu smesu od karfiola i belog luka. Dodati ostale sastojke i umesiti testo. Dodavati po potrebi suvih sastojaka(kokosovog brašna ili ml.lan semenki da bi dobili čvrsto testo. Obložiti kalup folikom i rukom istanjiti testo. Ostaviti u zamrzivaču 1h.
Izvaditi iz zamrzivača i izrezati trouglove, poredati po dehidratoru i sušiti 10-12h na 45stepeni.
Ako nemate dehidrator možete i u rerni sa ventilatorom na minimalnu temperaturu i ostaviti malo otškrinuta vrata.

****Ukoliko niste sirovi vegan, savetujem da ovo testo da koristite umesto običnog pizza testa, ispecite ga u rerni i po njemu stavite šta god želite od sastojaka, opet je i ovo zdravija varijanta nego testo od brašna sa kvascem… Probala sam i pečeno ovakvo testo i odlično je. *****


Kada ste dehidrirali pizza testo, izvadite iz dehidratora i namažite sa organskim paradajz sosom, stavite spanać, šampinjone, kukuruz, sir od orašastih plodova ako imate, i šta god još želite. Ja sam napravila i pesto sos, i stavila i njega…


Sirovi Pesto sos:

 • 2 s.k. bosiljka
 • 1 s.k. soka limuna
 • 2-3 s.k. mlevenih lešnika (indijskih orah, meksičkih … )
 • 2 čehne belog luka (iseckati)
 • pola šolje maslinovog ulja

Pomešati sve sastojke kašikom.


Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail