" title="" rel="bookmark">

Picture


Kao što sam vam I obećala pre mora, pišem vam recepte za kremu za sunčanje i kremu protiv komaraca.

Krema protiv komaraca, koja se ujedno ispostavila i kao odlična krema za bubuljice, ujede, crvenilo od sunčanja je odličan izbor za sve. Ona je više kao losion za telo nego sama krema.
Najbitnija stvar je da se kreme čuvaju u frižideru, pogotovo losion.

Krema za sunčanje sa efektom samopotamnjivanja se pokazala fenomenalno, kako na svetloj tako i na tamnoj koži. Zaštita za svetlu kožu nije velika, ali je lep i ugodan efekat kada se koristi svakodnevno i ne izlaže jakom suncu. Njen zaštitni faktor je oko 4-7.

Napisaću vam i recept za kremu koja bi trebala da ima zaštitni faktor 50, jer se koristi ulje maline, ali nju nismo isprobali tako da ne mogu da garantujem da stvarno tako i deluje. Napravite i isprobajte, sigurno je bolji efekat nego one otrovne kupovne. Ako ništa bar ne trujete svoj organizam.

Najbitnija stvar kod krema i svega što koristimo za ličnu higijenu je ne koristimo ništa što ne možemo da pojedemo. Jer sve što stavljamo na našu kožu ili kožu naše dece ide direktno u krvotok. A da li bi vi pojeli kremu za sunčanje ili bilo koju kupovnu kremu? Na većini njih i piše čuvati van dohvata dece, ni slučajno da ne dođu u dodir sa očima ili ustima… Meni je to oduvek bilo dovoljno da ih nikada ne koristim, a pogotovo sada, svom detetu ili sebi.


Znači, svi sastojci koje ja koristim u pripremi krema su JESTIVI, prirodni izdravi pre svega.

Čitaj dalje…

Picture

Picture

Krema protiv komaraca:

Sastojci:

 • 1/3 šolje maslinovog ulja
 • 10 gr pčelinjeg voska
 • 1/3 – 1 šolja vode
 • 10 kapi eteričnog ulja ruzmarina
 • 10 kapi eteričnog ulja lavande

Priprema:

Na pari otopite vosak u maslinovom ulju. Stavite to u blender/multipraktik i blendajte polako dosipajući vodu dok blender/multipraktik radi. Akcenat je na polako. Pomalo vode treba da ulazi u smesu. Blendajte dobijenu smesu par minuta, povremeno spuštajući kremu sa zidova aparata. Kada se dobili konsistenciju losiona dodajte eterična ulja i još malo blendajte. Prebacite u posudice, najbolje bi bilo staklene teglice mada mogu i druge. Čuvajte u frižideru do 3 meseca.

Krema je odlična za prevenciju ujeda komaraca, kao i za mazanje na ujed kako bi sprečio svrab i bol. Krema je odlična za mazanje na bubuljice, i na opekotine od sunca(verujem da može onda i na bilo koje druge opekotine). Isprobana na različitim tipovima kože i na svim se pokazala odlično.

Picture

Krema za sunčanje ZF* 4-7
Sastojci:

 • 1 šolja maslinovog ulja
 • 2 s.k. kokosovog ulja
 • 2 s.k. shea putera
 • 20 gr pčelinjeg voska
 • 1-2 s.k. kakaa


Priprema:

Otopite na pari maslinovo, kokosovo ulje, shea puter i pčelinji vosak. Dodajte kakao i dobro promešajte mutilicom. Dobijenu tečnost izlijte u staklenu teglu ili u posudicu za kreme. Čuvajte u frižideru kada ste kući. Kakao daje efekat tamnijeg tena, dok kokosovo ulje i shea puter imaju zaštitni faktor od sunca. Krema može trajati i do 3 meseca.

Krema za sunčanje ZF* 50

Sastojci:

 • 1 šolja maslinovog ulja
 • 30 gr pčelinjeg voska
 • 2-3 s.k. shea putera (može i kokosovo ulje ako nemate shea puter)
 • 35 ml eteričnog ulja od maline
 • 1-2 s.k. kakaa (po želji)


Priprema:

Otopite na pari maslinovo ulje, shea puter i vosak. Dodajte eterično ulje i kakao i mešajte mutilicom dok se sve ne sjedini. Izlijte dobijenu kremu u teglicu ili posudu za kremu. Krema može trajati i do 3 meseca.

*ZF ( zaštitni faktor)

Picture

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail