" title="" rel="bookmark">Recept za pitu od jabuka možete naći ovde… 


Sastojci:
Kora:

  • šolja oraha
  • 1/2 šolje semenki kajsije
  • 10tak hurmi

Fil:

  • 7-10 malih jabuka (ili 4 veće)
  • šaka oraha
  • 1 s.k. kokosovog ulja

Preliv:

  • šolja indijskih oraha
  • med
  • 1 s.k. kokosovog ulja

Priprema:

Sastojke za koru izblendajte i stavite na dno i sa strana kalupa. Stavite u zamrzivač. Napravite fil tako što ćete izblendati iseckane jabuke i orahe. Na kraju dodajte kokosovo ulje. Stavite fil na prethodno pripremljenu koru. Vratite u zamrzivač. Ostavite oko 1 sat u zamrzivaču. Pripremite preliv tako što ćete sve sastojke izblendati u blenderu. Na fil iz zamrzivača stavite narezane ploške jabuka i prelijte prelivom. Vratite u zamrzivač na još par sati. Izvadite i  servirajte… 


Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail