" title="" rel="bookmark">

Picture

U divljini životinje ne vode brigu o kombinovanju hrane. Poprilično je neverovatno da ćete videti medveda kako hvata ribu, a potom bere bobice da bi kreirao svoj obrok. Životinje, uglavnom, jedu jednu namirnicu po obroku – “monodijeta“ – a ta vrsta prehrane ima i svojih prednosti. Razne vrste namirnica – npr. belančevine, škrob i šećeri – probavljaju se na različite načine. Tako da kada kombiniramo razne namirnice, postavljamo izazov svom probavnom sistemu. Nažalost, mnogi od nas su odgojeni upravo u takvom duhu – da kombinujemo mnoge raznolike namirnice u jedan obrok. 
Bilo je potrebno vreme da bi se razvio ovakav način prehrane: ljudi ne praktikuju hraniti bebe komplikovanim jelima, već se priklanjaju jednostavnim mešavinama voća i povrća. Upravo je 

Picture

zato i potrebno vreme da bi se odučili od prakse takve prehrane, a prednosti koje donosi prehrana jednostavnim obrocima imaju nepobitne prednosti. sve što trebate savladati je nekoliko jednostavnih pravila o kombinovanju namirnica što će se odmah osetiti u poboljšanju vaše probave.

Hrana koju konzumiramo ili će biti probavljena s lakoćom ili će fermentisati, a upravo kombinacije namirnica imaju direktan učinak kako će probava teći. to ne znači da morate usvojiti strogu “monodijetu“ (mada mnogi sirovojelci biraju upravo takav način prehrane). potrebno je samo posvetiti malo više pažnje šta sve stavljate u jedan obrok – npr. poteškoće u probavi najčešće osećaju sirovojelci koji sve odjednom strpaju u blender. 
Što više izbegavate prevelika mešanja namirnica i težite jednostavnosti, to će biti lakše vašem probavnom traktu.

Zamislite razliku u probavljanju mono-obroka koji se sastoji od 5 breskvi ili kriške pite od breskvi i borovnica s korom od tri vrste oraščića i medom prelivene čokoladnim sosom. da li vam je sada jasno poređenje?
Voćni mono-obrok telo lako prepoznaje i probavlja ga unutar 30 minuta. Pita  za probavu predstavlja pravu zagonetku. Voće i med su jednostavni šećeri, samim tim će biti brzo probavljeni. teški oraščići su bogati belančevinama te će za njihovu probavu biti potrebna veća količina želučanih sokova. ovakve zbunjujuće poruke predstavljaju pravi izazov vašem želudcu. 

Šećeri su naš primarni izvor energije te stoga“zahtevaju“ prioretet pri probavi. To znači da će oraščići bogati belančevinama izjuriti iz želudca zajedno sa šećerima pre nego su imali prilike uključiti se u proces probave te će se nastaviti raspadati u crevima. Nakon ovoga, pita se možda i ne čini tako ukusnom, zar ne?

Ipak, nemojmo postati “zadrti“. Nije suština prehrane perfekcionizam. Pogotovo za početnike u sirovojelstvu, rečenica “bolje ikako nego nikako“ često je dobra odskočna daska. Ako ste se do sada hranili procesuiranom junk food hranom, već sama činjenica da ćete od sada jesti uglavnom ili samo sirovo, bitno će uticati na poboljšanje kvaliteta vaše probave i zdravlja.
Na početku je pitanje grešaka u kombinovanju namirnica marginalno. 
No, kako ćete ustrajati u prehrani sirovim namirnicama, počeće se pokazivati znakovi sve veće čistoće na staničnom nivou pa će se samim tim i javiti težnja ka jednostavnijim kombinacijama. 
Tada možete početi da gledate na kombinovanje hrane, već  će vam vaše telo to i nalagati. I to je jedina premisa u prehrani – da li se osećate dobro nakon što ste pojeli određenu kombinaciju namirnica? Niko ne poznaje vaše telo bolje od vas i ono što je vama dobro, nekome drugome može uzrokovati ozbiljne probleme u probavi. Svakako je upitno konsultovati knjige i ideologije kao reference da bi se savladale osnove, ali pravi ključ se nalazi u praćenju onoga što vam vaše telo govori.


Picture

Propratne pojave:
Šta se zbiva kada se namirnice u nekoj kombinaciji “potuku“?  Vrlo česta pojava je da se počnete osećati bezvoljno, umorno i teško. To je zato što loša kombinacija namirnica zahteva mnogo energije za probavu. tako preostaje malo energije za bilo šta drugo. Često možemo iskusiti i mentalnu lenjost, pogotovo ukoliko smo konzumirali mnogo masnoća. Probavni problemi mogu se manifestovati kao vetrovi, podrigavanje, konstipacija, fermentacija i razvoj gljivica. Može vam se dogoditi i pojava osipa, sluzi, bubuljica, dobitak na težini/poteškoće pri mršavljenju te mnogi drugi simptomi dok se u vama razvijaju plinovi i sistem se napreže preko svojih granica.
Mnogi ljudi jedu veoma brzo i ta činjenica udružena sa zagonetkom koju postavljate svojoj probavi neprikladnom kombinacijom hrane, i vi ste već gotovi sa obrokom, tanjir je pred vama prazan, a posledice se tek počinju pojavljivati.

Koristi:
Jedna od velikih prednosti dobrog kombinovanja namirnica je pomoć pri zadržavanju konstantne količine energije. Probava zahteva veliku količinu energije. Što su kombinacije namirnica jednostavnije, telo ih lakše asimilira i učinkovitije koristi kao gorivo. Rezultat je da se počinjete osećati čišće, lakše, budnije i energiziranije.
“Dobre“ kombinacije namirnica će vam pomoći da izgubite suvišne kilograme, pogotovo ukoliko se odreknete komplikovanih večernjih obroka. 
Idealne kombinacije namirnica pomoći će vam da održite idealnu težinu. 
Vaša probava i eliminacija će postati lake i redovne, a vaša koža će postati sveža i zdrava.

Prednost sirovog:
Dobra vest za sirovojelce je da su granice kod kombinovanja namirnica kod njih, nešto mekše nego kod kombinovanja kuvane hrane. To je dobro znati ukoliko volite jesti sirove gurmanske obroke. Visoka količina enzima u sirovoj/živoj hrani uveliko potpomaže proces probave, a to ujedno znači da sebi možete dozvoliti “greške“ (barem u početku). 
Uvek možete jesti umereno nešto manje “poželjne“ kombinacije sirove hrane i osećati se nakon toga sasvim dobro – no, ako preterate, gotovo je sigurno da se nećete osećati toliko sjajno. 
Postoje mnoge teorije o kombinovanju hrane, a mi ćemo se ovdje pozabaviti samo osnovama, predlogom poželjnog okvira. za optimalnu probavu, pokušajte izbegavati kombinovanje sirovih orašastih plodova i semenki, avokada i sl.(masti) sa voćem (šećerima), ili kombinovanje škrobastog povrća sa bilo kojom od ove dve grupe.


Zvezda vodilja:
Ključna preporuka je: odvojite lubenice i dinje te razne tikve od ostalih namirnica. Naime, probava ove vrste namirnica je izuzetno brza (oko 20 minuta) pa ih je zato najbolje jesti zasebno. pa ipak možete kombinovati razne vrste unutar ove vrste namirnica u jednom obroku to vam neće opteretiti probavu. Neki ljudi vole odvajati i različite vrste voća, npr preporuka je izbegavati kombinacije “kiselog“ voća (citrusi) sa slatkim voćem poput banana; “umereno kisele“ vrste voća poput šljiva i breskvi mogu se jesti i sa kiselim i sa umereno kiselim namirnicama.

primeri “kiselih“ voćki: narandže, ananas, limun, grejp, mandarine


primeri “umereno kiselih“ voćki: kajsije, jagode, nektarine, maline, borovnice, mango, jabuke, trešnje, breskve, šljive, kruške, kiwi, grožđe

primeri slatkog voća: hurme(urme), banane, grožđice, papaja, smokve, grožđe

Najlakši način “dobrog“ kombinovanja je monodijeta. Jedući samo jednu vrstu namirnica po obroku dok se ne zasitite dobar je način neopterećivanja probave. Praktikovanjem monodijete veća je verovatnoća da ćete početi više ceniti suptilne ukuse i nutrijente pojedinih vrsta namirnica.

Idealno, kiselo i umereno kiselo voće ne bi se trebalo konzumirati unutar 30 minuta s bilo kojom drugom hranom. 
Manje kisela hrana, poput zrelih banana, može se kombinovati sa ostalim namirnicama npr. smoothy od banane i kokosa premda se to ne smatra optimalnim.
Budite oprezni kada konzumirate voće kao dezert jer zaostane za ostalom hranom u probavi i počinje fermentisati. Preporuka je jesti voće pre ostalih namirnica. Probajte osvestiti “preklapanje“ u svojim obrocima. Nakon što ste pojeli obrok ili ste popili smoothy, ostavite dovoljno vremena telu da ih probavi pre nego ponovo posegnete za hranom. U protivnom, ako ste napola probavili ananas, a u međuvremenu pojedete burger od orašastih plodova, preklapaju vam se obroci i “izazivate“ nevolju. Idealna praksa bi bila pojesti voćku ili popiti smoothy 30 minuta pre obroka i to na prazan želudac radi bolje apsorbcije, a jesti tek za 30 minuta.
Još jedna preporuka je ne mešati razne vrste masnoća unutar jednog obroka – npr. salatu sa maslinama, avokadom i orašastim plodovima. Optimalno je kombinovati najviše dve vrste masnoća unutar jednog obroka. isprobajte i videćete da će vam probava znatno lakše teći.

Zaobilaženje pravila
Postoje i razlozi zašto netko ne želi kobinirati namirnice po “pravilima“. Npr. već smo utvrdili da voće i orašasti plodovi ne predstavljaju dobru kombinaciju. ipak, dijabetičari ili ljudi koji se moraju boriti sa nepravilnostima u razini šećera u krvi, usporavaju apsorbciju šećera u krv. oraščići se “petljaju“ u brzu probavu voća tako da dijabetičari, odstupanjem od ovih pravila, mogu imati zdravstvene koristi na način da mogu konzumirati više voća i povećavajući broj namirnica pogodnih za konzumaciju. Ostali sirovojelci mogu pribegavati “lošim“ kombinacijama da bi sprečili silovitu detoksikaciju/čišćenja. Sirovojelstvo je visoko pročišćavajuće i što više pribegavamo monodijeti, to više naginjemo čišćenju. Naša tela uvek maksimalno rade prema savršenom zdravlju – svaka šansa koju im pružimo da se pročiste, prihvataju je “oberučke“.

Picture


Zadržite jednostavnost:
Sve se svodi na ovo: bolje kombinacije namirnica znače bolju probavu i manje fermentacije. To znači efikasnije iskorištavanje nutrijenata i manje otpada u crevima. Vi NE MORATE slediti ni jedan od ovde napisanih predloga, ali ćete svakako osetiti prednosti ako se ipak odlučite na usvajanje jednostavnosti u prehrani. Najvažnije je zapamtiti – neka vam vodič bude vaše tijelo. probavni sistemi svih nas vrlo su individualizirani i ono što nekome škodi, drugome ne predstavlja veliki problem za probavu. Ukoliko se dvoumite koje su kombinacije poželjne, setite se samo ostalih životinja u prirodi i kako one uspevaju zadržati jednostavnost u prehrani. 

*Tekst preuzet sa stranice: http://sirovahrana.com/forum/ preveden na srpski jezik i prilagođen mojoj stranici od strane mene.


Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail