" title="" rel="bookmark">

Picture

Verovatno mislite da je najteze početi, preći na sirovu ishranu i odbaciti sva ta zadovoljstva koja vam kuvana i prerađena hrana pruža… 
Zar ne? E pa ne, jer ako ste iskreni prema sebi, setite se svog zadnjeg obroka, toga sto bi vam najvise nedostajalo kada bi prešli na sirovu ishranu, sad se setite kako ste se osećali nakon što ste pojeli to vaše omiljeno jelo… 
Da li ste se osećali siti (ali teško siti kao da vam je cigla u želudcu) umorno, da li ste imali potrebu da legnete da se malo ispružite? Ako ste pojeli to jelo pred spavanje, da li ste se prevrtali celu noć i budili se žedni.. A ujutru imali odvratan ukus u ustima? 

 


Picture

Znam da ako ste iskreni na većinu ovih pitanja ćete odgovoriti sa DA, osim ako vam omiljeno jelo nije salata, onda je na sva ova pitanja odgovor ne… 
 Sad kada ste sebi odgovorili iskreno da taj vaš trenutak zadovoljstva koji doživite dok jedete to jelo zapravo jako kratko traje možemo da idemo dalje.
 Pređimo na pitanje šta vi to zapravo jedete, da li ste svesni i da li uopšte obraćate pažnju na sastojke te vaše hrane? Za vas mesojede, da li kad kupujete meso pitate vašeg mesara sa čim je hranjena ta životinja koju ćete vi servirati svojoj porodici za ručak? Da li pitate koliko je ta piletina koju ste namenili da ispasirate svom jednogodišnjem detetu pojela hormona i antibiotika dok nije zaklana… Čisto sumnjam da iko od vas postavi to pitanje… 
A posle kad vi ili vaši bližnji obolite od dijabetesa, srčanih bolesti ili raka kudite Boga i pitate se sta ste zgrešili… 
Evo ja ću vam reći sta ste zgrešili, niste koristili svoj mozak, svoj razum, ono što nam je Bog dao da bi se razlikovali od životinja… Vodili ste se razmišljanjem pa svi to jedu što bih ja bio drugačiji… Treba da razmišljate kako ćete baš vi biti uzor svojim najbližima da i oni postanu svesni otrova koji jedu. Bog nije dao bolesti vec život i prirodnu smrt. Ljudi su ti koji su napravili bolesti, a Bog je čak i za sve te bolesti dao lek u svojoj bašti a ne u apoteci… Prava Hrana je lek za sve… 
E sad ako ste dovoljno ozbiljno shvatili ovo gore što sam napisala da krenemo dalje… Ovo nije dijeta, na ovo ne treba da gledate kao na nešto zbog čega ćete se odreći svega vama bitnog u životu, jer valjda vam je vaš život i vaše zdravlje najbitnije. Trenutna zadovoljstva su zavisnost. Zavisnost od kuvane prerađene hrane je isto što i zavisnost od alkoholizma ili droge, jer u toj hrani koju vi kupite u radnji postoje sastojci(hemija) koji su tu stavljeni kako bi vi kad pojedete jedno, pojeli još sto i jedno… 
Postoji više sastojaka koji izazivaju tu zavisnost a ujedno i sve bolesti gore navedene al evo nekih od najčešćih, to su šecer, sojin lecitin i razni dodaci označeni sa slovom E(neki broj) 


Sad odite do vašeg frižidera ili ormarića u kuhinji i pregledajte sve namirnice, i sad stavite na jednu gomilu sve što sadrži bilo šta od ovih sastojaka a na drugu ono što nema ništa od ta 3. Za meso sam vam vec rekla ukoliko ga niste vi licno tovili pre klanja onda je sigurno na gomili punoj hemikalija… 

Picture

Sta vam je ostalo da jedete?? Možda neko voće i povrće ako ste bili na pijaci ovih dana… To je nažalost vašu(al shvatićete ubrzo da je na sreću) sve što bi vi smeli da jedete… E sad ako ste u velikom šoku i pre pristajete na rak za koju godinu, ugasite ovu stranicu i nastavite po starom… Pa se vidimo za koju godinu kad obolite i setite se ovog teksta… 
A ukoliko ste sad sigurniji nego ikad da morate da promenite svoj način života bravo za vas i dobrodošli… Postavljaću sada posebne postove vezane za korake ka sirovoj ishrani.
Picture

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail